آموزش عکاسی رد نور با دوربین تلفن همراه

۳ دقیقه برای خواندن نیاز دارید
عکاسی یک هنر دوست داشتنی است و سبک ها و روش های متفاوتی را دارد یکی از سبک‌های عکاسی، عکس گرفتن از نور های کشیده شده در صحنه می‌باشد که اغلب از خیابان شهر ها در شب گرفته می‌شود، به این نوع از تصویر برداری عکاسی رد نور می‌گویند.

در این مقاله قصد داریم تا به شما آموزش عکاسی رد نور را بدهیم تا اگر علاقه مند به این نوع تصاوی هستید خودتان به راحتی بتوانید آن را بگیرید.

در زمان نه‌چدان دور عکاسی رد نور فقط با دوربین های حرفه‌ای ممکن بود اما با پیشرفت تکنولوژی دوربین تلفن های همراه و اضافه شدن قابلیت عکاسی حرفه‌ای یا همان Pro به تلفن های هوشمند امکان عکس برداری رد نور با تلفن همراه نیز ممکن شده است.

توجه کنید که تنها موبایل هایی می‌توانند عکاسی رد نور انجام دهند که قابلیت عکاسی pro را داشته باشند. آموزش عکاسی رد نور با دوربین تلفن همراه

تنظیمات دوربین موبایل برای عکاسی رد نور

برای گرفتن این نوع عکس شما نیاز به اعمال برخی تنظیمات در قسمت تنظیمات دوربین گوشی خود دارید که در زیر آن‌ها را برای شما بیان می‌کنیم.

برخی از تلفن های همراه مانند مدل‌هایی از هواوی قسمتی اختصاصی برای عکاسی رد نور دارند، که با روشن نمودن آن می‌توان به راحتی این نوع عکس ها را گرفت .

سرعت شاتر

در واقع مهم‌ترین قسمتی که باعث می‌شود شما بتوانید عکاسی رد نور انجام دهید سرعت شاتر می‌باشد، در واقع شما هر چقدر سرعت شاتر دوربین را کمتر کنید نور بیشتری وارد لنز شده و باعث کشیدگی بیشتر خطوط نور در تصویر شما می‌شود.

تنظیم سرعت شاتر در بخش عکاسی Manual یا Pro تنظیمات کاربری دوربین تلفن هوشمند در دسترس قرار دارد و با علامت S نشان داده می‌شود، شما می‌توانید با کم کردن سرعت شاتر و انجام آزمون و خطا به میزان سرعت مورد نیاز خو برای عکاسی رد نور دست یابید.

حساسیت لنز به نور، ISO

علاوه بر سرعت شاتر شما حساسیت لنز شما به نور نیز بسیار مهم می‌باشد، این عامل با نام ISO  شناخته می‌شود برای عکاسی رد نور بهترین حالت این است که هر مقدار که سرعت شاتر را کم می‌کنید میزان ISO  را نیز به همان نسبت کم کنید تا از افت کیفیت عکس و نویز های آزار دهنده در تصویر خبری نباشد.

آموزش عکاسی رد نور با دوربین تلفن همراه

باید دقت کرد که هر صحنه و سوژه که قصد عکاسی از آن را دارید در شرایط متفاوتی قرار دارد و نمی‌توان برای هر سوژه یک تنظیم خاص را اعمال نمود، بنابر این بهترین راه این است که خودتان با انجام چند تنظیم مختلف و انجام آزمون و خطا به نتیجه دل‌خواه برسید.

اگر تلفن همراه شما قابلیت عکاسی حرفه‌ای یا pro را ندارد می‌توانید از برخی اپلیکیشن های موجود در این زمینه استفاده نمایید. 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =