آیا تبدیل ایده به حقیقت ممکن است ؟چگونه؟

۷ دقیقه برای خواندن نیاز دارید

تبدیل ایده پردازی به حقیقت

شاید بارها برای بسیاری از شما فرصت های ایده پردازی پیش آمده باشد، به طوری که گاهی آنها را با دیگران مطرح کرده و آنها با دنبال کردن ایده شما به یک کسب و کار واقعی باورنکردنی دست یافته باشند. این می تواند به شما در تبدیل ایده پردازی به حقیقت کمک کند. یک ایده تا زمانی که در ذهنتان است، امکان محقق شدن و تبدیل شدن آن به حقیقت وجود دارد اما زمانی که از آن دلسرد شوید، دیگر امکان تبدیل آن به حقیقت وجود نخواهد داشت، مگر اینکه آن را دنبال کنید. ما در ادامه می‌خواهیم به نحوه تبدیل ایده پردازی به حقیقت صحبت کنیم. اینکه چگونه یک ایده پردازی به حقیقت تبدیل می شود شاید کار چندان آسانی نباشد ولیکن ناممکن هم نیست.

تبدیل ایده پردازی به حقیقت

چگونه ایده پردازی خود را به حقیقت تبدیل کنیم؟

اجازه ندهید برخی افکار منفی باعث شود ایده پردازی شما دچار رکود شود. ممکن است شما فکر کنید که زمان یا سرمایه لازم برای تبدیل ایده خود به حقیقت را ندارید، این افکار می تواند شما را از تبدیل ایده خود به حقیقت باز دارد. در ادامه می خواهیم درباره مراحل رسیدن ایده‌ پردازی به حقیقت صحبت کنیم.

شاید سخت‌ترین قسمت مربوط به ایده پردازی تا تبدیل آن به حقیقت باشد . به قول توماس ادیسون، بدون دور ریختن افکار منفی و عاجز کننده، چنین چیزی می تواند تنها یک توهم باشد. اجازه ندهید افکار بزرگ شما راکد بماند، شاید شما فکر می‌کنید که زمان یا پول کافی برای تبدیل ایده خود به حقیقت را ندارید. همه ما می دانیم که سخت‌ترین قسمت این کار ایجاد یک ایده و یک طوفان فکری یا مراحل اولیه نیست، بلکه این است که ما چگونه در ایده پردازی از نقطه A به Z برسیم .

برای تبدیل ایده پردازی به حقیقت، فکر کردن را رها کنید و شروع کنید

اگر منتظر کمال بمانید، هرگز به آن دست نخواهید یافت. اجازه ندهید تصورتان از اینکه ایده ای که روی کاغذ آورده اید مناسب نیست، شما را از تلاش برای تحقق آن باز دارد. اگر این مساله‌ای است که ارزش حل شدن و تبدیل به حقیقت را داشته باشد، هرگز تصوراتتان نباید مانع از تلاش شما شود. به عنوان مثال استیو جابز شاید تلفن همراه را اختراع نکرد اما به واسطه خدماتی که به علم و پیشرفت سخت افزار کرد، توانست این کار را بهتر انجام دهد. همانطور که می دانید استیو جابز صاحب شرکت اپل یکی از کسانی بود که در زمینه ساخت کامپیوتر به دنیای کامپیوتر خدمات ارزشمندی ارائه داد. وی با اندک دارایی به ایده پردازی پرداخت و در تبدیل ایده پردازی به حقیقت موفقیت های بسیاری کسب کرد. می توان او را به عنوان یکی از بزرگترین ایده پردازان جهان معرفی کرد که بسیار محکم و نیروند در پشت ایده پردازی خود ایستاد و آنها را پیاده سازی کرد. بنابراین شما نیز می توانید در تبدیل ایده پردازی به حقیقت موفقیت هایی کسب کنید و ناممکن ها را ممکن سازید.

برای  تبدیل ایده پردازی به حقیقت، ایده خود را از آن خود کنید

اگر نمی‌توانید ایده خود را پیش ببرید، پس ممکن است ایده شما مناسب نباشد و اگر انتظار داشته باشید شخص دیگری این کار را انجام دهد، قطعا شما در تبدیل ایده پردازی به حقیقت شکست خواهید خورد. شما نمی‌توانید همه چیز را از همان ابتدای راه بدانید و یا انجام دهید اما اگر نمی‌توانید مشکلات و مسائل مسیر را به وضوح ببینید، ایده شما جواب نخواهد داد. همچنین شما نباید ایده خود را به کس دیگری برای پیاده سازی بسپارید. وظایفی که باید انجام دهید را در نظر بگیرید و تا زمانی که به مسئولیت‌های مهم دیگری می پردازید، آنها را به اشخاص دیگری اختصاص دهید. بسیار حائز اهمیت است که ایده خود را پرورش دهید تا آن را به حقیقت تبدیل کنید.

برای تبدیل ایده به حقیقت، برنامه داشته باشید

توقع شکست در برنامه ریزی ها و داشتن یک برنامه ریزی برای همه چیز، دو چیز کاملاً متفاوت می باشد. سعی کنید برنامه‌هایتان از این نظر که چگونه می خواهید ایده شما اجرا شود، کامل باشند اما آنقدر سخت نگیرید که در زمان مناسب نتوانید حرکت مناسبی از خود نشان دهید. حتماً این را نیز در نظر بگیرید که قرار نیست همیشه شما از ایده خود استفاده کنید، بلکه می توانید بیشتر از آن استفاده کنید. شما می توانید با ایده ای که دارید موفقیت بسیاری را از شرکت های بزرگ بدست آورید و ایده پردازی خود را در دو واژه جمع بندی کنید، محور پیشرفت ایده یا مرگ ایده.برای تبدیل ایده پردازی به حقیقت، آن را به نمایش بگذارید

اگر ایده شما یک محصول یا هر چیز دیگری باشد، ابتدا آن را از سوی مراتب بالا تایید کنید. شما می توانید با توجه به ایده خود یک محصول نسبتا ماندگار بسازید و آن را به مشتریان خود ارائه دهید. بگذارید آن‌ها از آن استفاده کنند، امتحان کنند، آن را بشکنند و در پایان اگر ایده و محصول شما خوب بود، بازخورد دریافتی شما نیز از تبدیل ایده پردازی به حقیقت ارزشمند خواهد بود.

برای تبدیل ایده به حقیقت، برنامه داشته باشید

برای تبدیل ایده پردازی به حقیقت باید شنونده خوبی باشید تا خوب درک کنید

بسیاری از ما فقط گوش می‌دهیم تا بتوانیم پاسخ‌های خود را به جای تلاش برای درک شنیده ها، آماده کنیم اما این مشکل ما را در یک چرخه با در نظر گرفتن افکار خود به جای گرفتن یک بازخورد از ایده مان، قرار می دهد. زمانی که واقعا تبدیل به یک شنونده خوبی شدید، آنگاه یاد می‌گیرید که صنعت و یا مشتریان شما به چه چیزی نیاز دارند و در نهایت شما می‌توانید این نیازها را به نحوی در کار پیاده سازی کنید.

برای تبدیل ایده پردازی به حقیقت، ایده خود را گسترش دهید

اگر شما ایده خود را روی کاغذ آوردید، کار را شروع کردید، آن را تست کردید اما نتوانستید بازخوردی از آن بگیرید و آن را در دنیا در معرض دید قرار دهید، هیچ اهمیتی ندارد. شما تلاش خود را کرده اید و مایوس نشوید، همچنان ادامه دهید.

برای تبدیل ایده پردازی به حقیقت، ایده خود را گسترش دهید

در صورتی که تمام این کارها را انجام داده اید و در حال رشد و پیشرفت از ایده پردازی خود هستید و به این نتیجه رسیده اید که دیگر هیچ تغییری قرار نیست در کار شما اتفاق بیفتد، بهتر است خود را وارد چالش جدیدی کنید. با خانواده و دوستان و یا یک یا چند سرمایه گذار صحبت کنید و کار خود را گسترش دهید. و به این ترتیب شما از تبدیل ایده به حقیقت کارهای بزرگی خواهید کرد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =