خداحافظی با ریموت کنترل تلوزیون ها

۲ دقیقه برای خواندن نیاز دارید

ریموت کنترل تلوزیون یکی از وسایلی بود که افراد زیادی را تعجب زده کرد ، اما با گذر زمان تکنولوژی های قدیمی راهی قبرستان می شوند و جای خود را به تکنولوژی های جدید می دهند.

امروزه به لطف وجود اپلیکیشن های مختلف بر روی گوشی های هوشمند و تبلت ها به راحتی می توان تلوزیون را با گوشی کنترل کرد و محققین اعتقاد دارند که احتمالا به زودی ریموت کنترل تلوزیون ها جای خود را به این تلفن های همراه می دهند.

به اعتقاد یکی از کارشناسان حوزه تکنولوژی، گوشی‌های هوشمند مناسب فعالیت‌های گروهی نیستند و در همین زمینه می‌گوید:«ریموت کنترل تلویزیون‌ها از بقایای تکنولوژی‌های بسیار قدیمی هستند.

البته تکنولوژی روز به روز و با سرعت بیشتری نسبت به روز قبل در حال پیشرفت است به نحوی که هنوز پیشنهاد استفاده از گوشی و تبلت به جای ریموت کنترل تمام نشده پیشنهاد جالب تری مطرح گردیده است و آن استفاده از فرمان صوتی برای کنترل تلوزیون است .

خداحافظی با ریموت کنترل تلوزیون ها

هرچند که فرایند استفاده از فرمان صوتی به جای ریموت کنترل تلوزیون یک شبه رخ نمی دهد بلکه مانند سایر پیشرفت های تکنولوژی کم کم اتفاق می افتد تا علاوه بر رفع ایرادات کاربران را نیز با خود وفق دهد.

البته شاید صحبت کردن با تلوزیون بسیار عجیب به نظر برسد اما بی شک در ۱۰۰ سال پیش  هم حتی کسی تصور نمی کرد که بتواند تمام اخبار و وقایع  دنیا را در یک لحظه در کف دست خود داشته باشد ، پس همان طور که کاربران الان از داشتن این تکنولوژی تعجب نمی کنند خیلی زود هم با فرمان های صوتی به تلوزیون عادت می کنند.

 

یکی از مدیران شرکت ThinkAnalytics  که در حوزه پیشنهاد های شخصی سازی فعالیت می کند معتقد است که ریموت کنترل به این زودی ها هم منسوخ نمی شود ، زیرا هر کسی دوست دارد به بهره گیری از روش های متفاوتی از تکنولوژی استفاده کند.

 

هرچند به این زودی ها نمی توان شاهد حذف شدن ریموت کنترل ها شد ولی باید منتظر ظهور روش های جدیدی برای کنترل لوازم مختلف موجود در خانه باشیم

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − یک =