معرفی و بررسی مجموعه فیلم های دونده هزارتو

امتیاز به مجموعه فیلم دونده هزارتو
قسمت اول : دونده هزارتو
۸
دونده هزارتو ۲: آزمون های اسکرچ
۷
قسمت سوم دونده هزارتو: درمان مرگ
۷
میانگین امتیازات: ۷.۳
۶ دقیقه برای خواندن نیاز دارید

مجموعه فیلم های دونده هزارتو (Maze Runner) یک مجموعه فیلم اکشن، راز آلود و علمی تخیلی می‌باشد که قسمت اول آن  با نام “دونده هزارتو” و با کارگردانی”وس بال”در سال ۲۰۱۴ و قسمت دوم آن با نام “دونده هزارتو ۲: آزمون های اسکرچ “در سال۲۰۱۵  تولید شد  کا کارگردانی آن نیز توسط”وس بال ” انجام گرفت و آخرین قسمت از این مجموعه در سال  ۲۰۱۸ با نام “دونده هزارتو: درمان مرگ” ساخته و پخش شد.

قسمت اول : دونده هزارتو

 

دونده هزارتو

موضوع فیلم

موضوع این قسمت از آنجا شروع می‌شود که توماس در یک آسانسور که با سرعت در حال حرکت است در حالی به هوش می‌آید که هیچ‌چیز از گذشته خود به یاد ندارد، زمانی که آسانسور متوقف می‌شود توماس میفهمد که در داخل یک دشت بزرگ به همراه افراد زیادی مانند خودش قرار دارد که توسط دیوار های بلند محصور شده است، این افراد مدت طولانی در داخل این دشت هستند و توماس به زودی می‌فهمد که بر روی یکی از دیوار ها دری وجود دارد که در پشت این در هزارتوی بزرگی وجود دارد که فقط افرادی که به آن‌ها دونده گفته میشود اجازه ورود به آن هزار تو را می‌دهند.

توماس سعی می‌کند وارد هزار تو شود اما متوجه می‌شود که در مدت محدودی در طول روز باز خواهد ماند و اگر کسی در آن طرف در بماند زنده نخواهد ماند، اما چیزی که توماس به آن باور دارد این است که تنها راه فرار از این زندان بزرگ وارد شدن به آن هزار تو است … .

 

درباره فیلم

در این قسمت بازگیرانی چون “دیلن اُبرایان”، “کایا اسکودلاریو”، “توماس سنگستر” و “ویل پولتر” به ایفای نقش پرداخته اند، این فیلم با بودجه ساخت ۳۴ میلیون دلاری تولید شد و توانست به فروش ۳۴۸ میلیون دلاری دست یابد.

دونده هزارتو از روی رمانی با همین نام نوشته “جیمز دشنر”  ساخته شده است و امتیاز ۶.۸ را از کاربران IMDB در یافت نموده .

 

 • فیلم نامه جذاب و غیر قابل حدس
 • فیلم برداری حرفه‌ای
 • موضوع جدید
 • جلوه های بصری زیبا
 • حذف شاخ و برگ های اضافه

 • عدم وجود بازیگران حرفه‌ای
 • سریع پیشرفتن فیلم

 

در مجوع ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما این فیلم را مشاهده کنید و مطمئن باشید که از آن لذت خواهید برد.

امتیاز Ajournal به فیلم دونده هزارتو : ۸ از ۱۰

 

قسمت دوم : دونده هزارتو ۲: آزمون های اسکرچ

 

دونده هزارتو ۲: آزمون های اسکرچ

موضوع فیلم

موضوع قسمت دوم دقیقا بعد از پایانه قسمت اول این فیلم شروع می‌شودو افرادی که توماس و گروهش را نجات دادند آن‌ها را به پایگاه خود می‌برند، گروه نجات یافته از هزار تو متوجه می‌شوند که تنها آن‌ها نبودند که در هزار تو حبس شده بودند و چندین هزار توی دیگر نیز وجود داشته، توماس در آنجا میفهمد که آن‌ها هرگز از دست شرکت ویکد (همان شرکتی که هزار تو را طراحی کرده بود) فرار نکرده اند.
فرار توماس که خود قبلا عضوی از این شرکت بوده نیز جزوی از برنامه همان شرکت است تا آنزیمی را که در بدن آن‌ها وجود دارد، برای ساخت پادزهر ویروسی که زمین را فرا گرفته استفاده کنند، ویروسی که انسان ها را تبدیل به موجودات خطرانکی می‌کند.

درباره فیلم

در این قسمت نیز بازگیرانی چون “دیلن اُبرایان”، “کایا اسکودلاریو”، “توماس سنگستر” و “ویل پولتر” به ایفای نقش پرداخته اند.

دونده هزارتو ۲: آزمون های اسکرچ با بودجه ۶۱ میلیون دلاری ساخته و به فروش ۳۱۲ میلیون دلاری رسید، این فیلم از نظر کاربران وبسایت IMDB لیاقت دریافت امتیاز ۶.۴ را داشته است.

 • فیلم نامه جذاب
 • فیلم برداری حرفه‌ای
 • جلوه های بصری مناسب

 • تغیر ماهیت فیلم به یک فیلم زامبی محور

در مجموع دونده هزارتو ۲: آزمون های اسکرچ فیلم زیبا و با کیفیتی می‌باشد که پیشنهاد می‌کنیم حتما آن‌را مشاهده کنید.

امتیاز Ajournal به فیلم دونده هزارتو ۲: آزمون های اسکرچ  : ۷ از ۱۰

قسمت سوم دونده هزارتو: درمان مرگ

 

دونده هزارتو: درمان مرگ

موضوع فیلم

 

توماس برای نجات “مین هو” حمله‌ای به قطار حمل کننده او  ترتیب داده و موفق می‌شود عده زیادی را نجات دهد اما “مین هو” در بین آن‌ها نیست.
توماس میفهمد که مین‌هو و عده دیگری را برای انجام آزمایش به مقر اصلی شرکت “ویکد” برده‌اند.
آن‌ها داوطلب می‌شوند تا برای نجات “مین هو” وارد مقر اصلی شرکت شده و او را نجات دهند در همین هین “تریسیا” کشف می‌کند که خون توماس تفاوتی با سایر افراد دارد… .

درباره فیلم

 

در این قسمت از سری فیلم های دونده هزار تو بازیگران همیشگی این فیلم «دیلان او براین»، «توماس برودی سانگستر»، «کایا اسکودلاریو»، «کی هونگ لی»، «ویل پولتر» و «رزا سالازار» به ایفای نقش پرداخته اند.

دونده هزارتو: درمان مرگ از نظر کاربران وبسایت IMDB لیاقت دریافت امتیاز ۶.۵ را دارا می‌باشد و توانست به فروش ۲۸۵ میلیون دلاری دست‌یابد.

 • جلوه های بصری
 • فیلم برداری خوب
 • سیر داستانی عالی
 • ایجاد حس تعامل با مخاطب

 • حذفیات زیاد
 • نپرداختن به برخی از جزئیات

 

در نهایت دونده هزارتو: درمان مرگ، فیلم زیبا و با کیفیتی می‌باشد که پیشنهاد می‌کنیم حتما آن‌را مشاهده کنید.

امتیاز Ajournal به فیلم دونده هزارتو: درمان مرگ : ۷ از ۱۰

نقد کلی مجموعه فیلم های دونده هزارتو

 

این مجموعه فیلم بعد از قسمت اول از بار راز آلود بودن ان کاسته شد و مخاطب بعد دیدن دونده هزارتو هنگامی که قسمت دوم را میبیند احساس می‌کند که این فیلم هم یک فیلم دیگه در رابطه با زامبی ها می‌باشد، اما هرچه که بیشتر جلو میروید نقش زامبی ها در این فیلم کم رنگ تر شده و در واقع به حاشیه می‌پیوندد.

به طور کلی می‌توان این مجموعه فیلم را یکی از جذاب ترین فیلم های راز آلود و اکشن  دانست و از برخی ایرادات جزئی مانند نپرداختن به جزئیات برای روایت سریع تر داستان چشم پوشی کرد.

به شما پیشنهاد می‌کنم حتما این مجموعه فیلم را تماشا کنید و نظرات خودتون رو در مورد این فیلم برای ما به اشتراک بگذارید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =